Harmonogram przygotowań do ślubu
Harmonogram przygotowań do ślubu

No i stało się, zaręczyliście się! Kiedy emocje już nieco opadną, warto zacząć zastanawiać się nad kwestiami związanymi z organizacją ślubu. Na pewno zaczniecie od ustalenia tych najważniejszych, takich jak termin ceremonii, miejsce, gdzie odbędzie się przyjęcie weselne, fotograf itp. Organizacja wesela to jednak znacznie więcej i jeśli nie narzucicie sobie pewnego planu działania, możecie utonąć w morzu spraw do załatwienia. Żeby tego uniknąć, przygotujcie harmonogram przygotowań do ślubu, dzięki któremu w komfortowy sposób przebrniecie przez poszczególne etapy związane z planowaniem wesela.


Sporządziliśmy dla Was listę kilku najważniejszych punktów, które powinny znaleźć się w takim kalendarium, a także rad mających ułatwić Wam organizację tego szczególnego dnia. Dzięki nim będziecie w stanie ocenić, jak wiele pracy jeszcze Was czeka, a ile już macie za sobą. Poświęcając kilka godzin na przygotowanie takiego harmonogramu ślubnego, nie stracicie czasu, a wręcz przeciwnie – przekonacie się, jak wiele go zyskaliście!

Od czego zacząć przygotowania do ślubu i wesela?

Zanim przystąpicie do rozpisania harmonogramu przygotowań ślubnych, powinniście ustalić kilka podstawowych kwestii. Po pierwsze: termin ślubu. Niestety, w większości przypadków będzie on zależny od tego, w jakim czasie będzie do dyspozycji wybrana przez Was sala weselna. To również kluczowa sprawa. Musicie wziąć pod uwagę fakt, że miejsca dostosowane do organizacji przyjęć weselnych – nie tylko te najpopularniejsze – są objęte rezerwacją nawet na kilka lat do przodu! Ważne zatem, by Waszym pierwszym krokiem, jeśli chodzi o organizację tego wielkiego dnia, był właśnie wybór sali i odpowiadającego Wam terminu. Resztę już uda się jakoś dograć. A zatem, ruszamy dalej!

Plan szczegółowy, czyli harmonogram przygotowań ślubnych

Kiedy już ustalicie datę ślubu i zarezerwujecie wymarzoną salę weselną, czas wziąć się za rozpisanie kolejnych działań. Ich sukcesywna realizacja pozwoli Wam uniknąć zbędnych stresów i denerwujących sytuacji. Ustalicie wstępną listę gości, tak by wiedzieć, na ile osób będzie odbywało się przyjęcie. Wówczas możecie przystąpić do określenia budżetu, jaki chcecie przeznaczyć na ten wielki dzień, a później – stosownie do tego – do wyznaczenia kolejnych punktów w harmonogramie ślubnym.

Rok przed ślubem

Tak jak w przypadku sali, równie szybko powinniście zarezerwować terminy u podwykonawców takich jak fotograf, kamerzysta, DJ czy zespół muzyczny. Jeśli chcecie zapewnić swoim gościom atrakcje w postaci barmana czy fotobudki, także załatwcie to w tym czasie. Warto pamiętać o tym, by ustalić datę i godzinę ślubu w parafii lub urzędzie stanu cywilnego, gdzie planujecie się pobrać.

W tym czasie możecie także wysłać do swoich gości tzw. save the date, informujące o tym, że planujecie wesele. Jeszcze zanim otrzymają piękne zaproszenia ślubne, będą już mogli zapisać datę w terminarzu, co zwiększa prawdopodobieństwo na to, że będą z Wami w tym ważnym dla Was dniu.

Blisko, coraz bliżej, czyli mniej niż miesiąc do ślubu

Kiedy godzina zero zbliża się już wielkimi krokami, na miesiąc przed ślubem, warto odhaczyć jeszcze kilka ostatnich punktów z harmonogramu przygotowań ślubnych. Przede wszystkim zatwierdźcie ostateczną listę gości i zamówcie winietki na stół oraz zawieszki weselne na alkohol i napoje. Mogą one nawiązywać estetyką do zaproszeń, które kilka miesięcy wcześniej wręczyliście rodzinie i przyjaciołom.


Umówicie się na ostatnie poprawki krawieckie oraz ustalcie końcowy efekt z fryzjerem i kosmetyczką, tak by w dniu ślubu nie przytrafiły się żadne przykre niespodzianki. Kiedy już uda Wam się dopiąć wszystkie te sprawy na ostatni guzik, oddajcie się planowaniu swoich wieczorów – panieńskiego i kawalerskiego – a później bawcie się na nich bez niepotrzebnych stresów związanych z organizacją wesela!

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl