Jak wybrać zaproszenia ślubne? 7 pytań, które pomogą Wam podjąć decyzję
Jak wybrać zaproszenia ślubne? 7 pytań, które pomogą Wam podjąć decyzję

Kiedy już zarezerwowaliście salę, termin w kościele lub urzędzie, umówiliście się z zespołem i fotografem, możecie odetchnąć z ulgą: termin ślubu i wesela jest pewny. Rodzina i przyjaciele dowiedzą się o nim od Was lub pocztą pantoflową, jednak nie ma wątpliwości: czeka Was też oficjalne zaproszenie gości. Zapewne zastanawiacie się teraz, jak wybrać zaproszenia ślubne

Wybór zaproszeń ślubnych – co musicie ustalić?

Przeczytajcie odpowiedzi na poniższe pytania a będziecie będziecie już wiedzieli, co musicie  zrobić.

1. Ile czasu zostało Wam do ślubu i wesela?

To, czy pobieracie się za pół roku czy może za dwa lata, przesądzi o tym, jak skomplikowane zaproszenia wybierzecie. Te wykonywane ręcznie i na specjalne zamówienie, przy których możecie decydować o każdym szczególe, wymagają więcej czasu. Do tego jeszcze druk, wysyłka zamówienia i czas, którego potrzebujecie, by wręczyć zaproszenia gościom. 

Jeśli macie przed sobą kilkanaście miesięcy na organizację Tego Jedynego Dnia, możecie pozwolić  sobie na bardziej wymagające zamówienie. Jeśli zaś staniecie przed ołtarzem już niedługo, wybierzcie coś z gotowych szablonów zaproszeń, które przypadną Wam do gustu, i dostosujcie je do swoich potrzeb. W naszej pracowni Papier i Tusz eleganckie zaproszenia ślubne robimy ręcznie, więc choć wybieracie z zaproponowanych szablonów, możecie zdecydować się na modyfikację wielu szczegółów. Realizujemy też projekty indywidualne, ale tak jak pisaliśmy wcześniej, na nie należy zarezerwować zdecydowanie więcej czasu, niż na modyfikację gotowego już wzoru.

2. Ilu planujecie gości i jaki przewidujecie budżet na zaproszenia

Ceny zaproszeń ślubnych wahają się w zależności od wykorzystanych materiałów, rodzaju druku, papieru oraz tego, czy zdecydujecie się na uszlachetnienia. Cenę zwiększają też dołączone do zaproszeń dodatkowe karty. Jeśli chcecie zaprosić wielu gości, a budżet na druk zaproszeń ślubnych ograniczacie – zdecydujcie się na skromniejsze projekty. Pamiętajcie jednak, że prostota nie oznacza braku klasy i też może być elegancka. Tak jak nasze zaproszenia z serii Klasyczne I. 

Jak wybrać zaproszenia na ślub

3. Wolelibyście zadecydować o każdym szczególe zaproszenia czy dostosować gotowy szablon?

Odpowiedź na to pytanie pomoże Wam ustalić, czy chcecie skorzystać z usługi projektu indywidualnego, który od początku do końca zaprojektujemy  wyłącznie dla Was, czy może wolicie skorzystać z gotowych szablonów. Oba rozwiązania mają zalety. Przy projekcie indywidualnym stworzymy dla Was wzór na wyłączność, będzie to jednak dla Was dodatkowy koszt. Realizacja zamówienia z gotowymi już wzorami zaproszeń, a wiele takich możecie znaleźć na stronie naszej pracowni Papier i Tusz, również pozwala na personalizację, a trwa krócej.

4. Chcecie, by zaproszenia korespondowały z Waszymi strojami i kolorem przewodnim wesela?

Zaproszenia możecie dostosować do motywu przewodniego wesela i chociażby sukni panny młodej. Będą wtedy spójne z barwami kwiatów czy innych elementów wystroju sali bankietowej. To bardzo zgrabny zabieg i warto się na niego zdecydować.

Wybór zaproszeń na ślub - 7 porad

5. Papier, format, czcionka, ornamenty – co się Wam podoba?

Papier ma decydujące znaczenie. Bywa, że w zależności od wybranego papieru, który może być bardziej kremowy lub bardziej biały zmienia się kolorystyka elementów wykorzystanych do wykonania projektu. Wszystkim naszym przyszłym Parom Młodym polecamy zamówienie próbek i zobaczenie, jak zaproszenie wygląda “na żywo”.  Warto ocenić wtedy fakturę papieru, intensywność kolorystyki, lub czytelność czcionek i zadruku. 

6. O czym chcecie poinformować w zaproszeniu? Czy chcecie w zaproszeniu zawrzeć jakieś dodatki?

Może się tak zdarzyć, że wszystkie informacje, które chcieliście zawrzeć w zaproszeniach, zajmą więcej niż jedną kartę. Jeśli tak, można zdecydować się na dodatkowe bileciki. O tym, jak przygotować zaproszenia ślubne, napisaliśmy w osobnym wpisie  – zachęcamy do jego lektury.

7. Czy planujecie papeterię ślubną w tym samym stylu co zaproszenia?

Jeśli planujecie zamówienie winietek, zawieszek na alkohol, karty gości, karty dań, księgi gości i innych elementów dekoracyjnych, najłatwiej będzie dopasować je do zaproszeń. Wiele pracowni – w tym właśnie  nasza pracownia Papier i Tusz – oferuje stworzenie papeterii ślubnej dopasowanej do zaproszeń. Skorzystajcie z tej możliwości, bo to bardzo elegancko prezentuje się podczas uroczystości!

Podsumowanie

Kiedy już wiecie, jakie zaproszenia ślubne wybrać, pamiętajcie o tym, że warto zamówić kilka sztuk więcej. 😉 Z doświadczenia wiemy, że zdarzają się pomyłki przy wypisywaniu imion i nazwisk zapraszanych gości. Czasami też w ostatniej chwili zdecydujecie się zaprosić kilka dodatkowych osób. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl